« Autentyczny portret nie upiększa rzeczywistości, ale wyłapuje piękno które kryje się w każdym z Nas. Autentyczny portret jest fotografią duszy. »

To wedle tych zasad, staram się fotografować, to co najlepsze w każdym z Was. Spojrzenie dużo mówi o człowieku. Opowiada pewną historię. Wychodzę z założenia, że dobry portret nie wymaga długich przymiarek i seansów makijażu. Liczy się przede wszystkim spontaniczność.

Jako dziennikarz z powołania, czerpię swoje inspiracje z fotografii podróżniczej i humanistycznej. Pracuje nad odcieniami szarości. W swoich portretach, na drugim końcu świata lub w Państwa ogrodzie, szukam wspólnego mianownika miedzy ludźmi, w spojrzeniu lub w uśmiechu.

Portret to również spotkanie. Spotkanie miedzy fotografem a modelem, spotkanie dwóch osobowości. Dlatego staram się zawsze poznać osobę fotografowaną.

Posiadam unikalną kolekcje starych obiektywów portretowych i zabytkowych aparatów. Każdy z nich ma swoje właściwości i swój niepowtarzalny charakter. Staram się dopasować ten charakter do każdej osobowości, którą spotykam.

W zaawansowanej technice cyfrowej lub na tradycyjnej kliszy, serdecznie zapraszam na sesje.

J.I.